Два гола на Младен Стоев донесоха победата на Локо (Сф) над Малеш

В контролен мач, игран на стадиона в село Дамяница, Локомотив (София) победи Малеш (Микрево) с 2:0, предаде БТА.

През първата част на срещата по-добрият отбор бе този на "железничарите". Всяко включване в атака на Владимир Манчев и Младен Стоев бе истинска заплаха за защитата на тима от Микрево.

В 33-та минута Николай Дичев от Малеш сгреши, трима от Локомотив (София) се озоваха сами срещу Румен Сандев и Васил Василев, Младен Стоев получи топката и от 7-8 метра я изпрати под плонжа на Васил Василев за 1:0.

В 39-та минута отново Младен Стоев се оказа най-съобразителен и оплете кълбото в мрежата на стража на Малеш за 2:0.

През второто полувреме старши треньорите на двата отбора дадоха шанс за изява и на футболистите от резервната скамейка.

Най-чистото голово положение футболистите на Малеш проиграха в 80-ата минута. Тогава Костадин Николов подаде на Марин Георгиев, той напредна с топката отдясно и прецизно насочи кълбото зад защитата на Локомотив, но Юли Колушев от 3 метра не успя да вкара топката в мрежата и да направи загубата на Малеш по-почетна.

Следваща контрола на столичани ще бъде в четвъртък, 16 февруари, срещу Ботев (Враца) на терена в Дамяница или Сандански.

Футболистите на Малеш пък ще играят на 17 февруари, петък, на терена в Микрево срещу Септември (Симитли).