Два гола на Краев проправиха път на Левски към 1/4-финалите за Купата

снимка: levski.bg

Отборът на Левски спечели гостуването си от 1/8-финалната фаза на турнира за Купата на България с 3:1 срещу Несебър. По този начин "сините" си уредиха място в следващата фаза, а съперникът си ще го научат на 3.11, когато е жребият за 1/4-финалите. Феновете на клуба отново ще се надяват на среща с вечния враг ЦСКА, но дали това ще се случи, предстои да разберем.

Цялото действие от мача се разви през първата част, когато бяха отбелязани всички голове. Божидар Краев даде аванс на "сините" в 13-та минута, а в 27-та Мигел Бедоя удвои. Секунди по-късно Боян Йоргачевич спаси коварен удар с глава на Цветомир Цонков. След 30 минути игра Краев реализира и втория си гол в мача и трети за Левски, а малко преди почивката, капитанът на Несебър Николай Костов върна едно попадение след прекрасно изпълнен пряксвободен удар.

Срещата започна по-добре за домакините, което бе очаквано. Атаките на "сините" преминаха предимно от дясно, където се включваше Умар Диаби. Това позволяваше на Божидар Краев да преминава към върха на атаката. Именно младият футболист бе първият, който отправи по-опасен изстрел към вратата на домакините. Краев стреля с глава. след центриране от корнер, но топката премина над вратата без да застраши Андонов.

В 13-та минута по-настоятелната игра на Левски даде резултат. Диаби този път се бе преместил от ляво на атаката и проби до аут линията преди да центрира. В наказателното поле Краев бе най-внимателен и изпревари защитата на Несебър - 1:0.

Постепенно играта на домакините се подобри и те бяха близко до изравняването. Цветомир Цонков засече центриране с глава и насочи топката към десния стълб на Боян Йоргачевич. Стражът на столичния тим показа невероятен рефлекс и със сетни усилия изби топката, която след това бе изчистена от играч в синьо.

Моментално обаче момчетата на Стойчо Стоев отговориха. След скоростна атака в 27-та минута, преминала през центъра, Божидар Краев пусна към свободния Мигел Бедоя, който без да спира топката, от границата на наказателното поле, изпрати кълбото в горния десен ъгъл за 2:0. След по-малко от 120 секунди Краев отново бе в прегръдките на своите. Последния пое 50-метров пас на Джереми де Нойер в наказателното поле и с прекрасен диагонален удар покачи до 3:0.

В 32-рата минута капитанът на Несебър Николай Костов върна тима в "играта", след като се разписа от пряксвободен удар с много техничено изпълнение над стената на гостите. До края на първата част играта постепенно се успокои и промяна в резултата до 45-та минута нямаше.

Втората част започна с грешка в защитата на Несебър и това позволи на Краев да обстрелва вратата още в 47-та минута, но шутът на младия атакуващ халф рикошира в крак на играч в синьо и излезе в корнер.

След 50-та минута играта на градския стадион в Несебър се поизравни. В 65-та минута бе отсъдено нарушение пред наказателното поле на Левски и отново Костов застана зад топката. Капитанът успя да я промуши между стената, но Йоргачевич внимаваше и изби в корнер. До края на срещата Левски бе по-дейният състав на терена, но 26-кратните шампиони не търсеха 4-ти гол в срещата, а по-скоро държаха противника далеч от вратата на Йоргачевич.

Отборът на домакините определено не е фаворитът в днешната среща, но момчетата на Николай Русев се представят отлично във В група, където за първите 9 кръга записаха 8 победи и едно реми и очаквано оглавяват класирането. Освен това морският тим е вкарал цели 20 гола до момента, допускайки само 5. От началото на турнира тимът от едноимения град вече се справи веднъж с тим от А група, макар и той да не бе от калибъра на Левски. В предишната фаза на турнира Несебър елиминира Пирин (Благоевград) с 1:0.

Левски от своя страна е мотивиран на максимална степен, след като вече еднолично е лидер в най-елитната ни футболна дивизия. В последния кръг играчите на Стойчо Стоев надделяха над  Черно Море с 1:0 и по този начин си подсигуриха мястото на върха. В предишната фаза от надпреварата, столичният тим отново трябваше да пътува до морето за среща с Поморие. Тогава те бяха на крачка от срамно отпадане, но в крайна сметка се спасиха от такова при изпълнението на дузпи.

Стартови състави:

Несебър: Андонов, Костов, Молдованов, Стоянов, Пюскюлю, Цонков, Вълчев, Калев, Л. Ангелов, С. Ангелов, Грозев.

Левски: Боян Йоргачевич, Аймен Белаид, Мики Орачев, Денис Махмудов, Джереми Де Нойер, Мигел Бедоя, Умар Диаби, Божидар Краев, Радослав Цонев, Александър Александров и Максимилиан Карнер.