
Манчестър Юнайтед победи с 2:1 тима на Олимпик Марсилия на „Олд Трафорд" и след 0:0 във Франция се класира за пореден път на ¼ финалите в Шампионската лига. Мексиканският нападател Хавиер Ернандес се превърна в герой за своя тим, отбелязвайки и двата гол за победата. Гостите успяха да върнат едно попадение в края на мача за да възродят шансовете си в последните минути.
Сър Алекс отново не включи Димитър Бербатов в титулярния състав. „Червените дяволи" разчитаха на Уейн Рууни и Хавиер Ернандес в нападение. Неманя Видич не успя да се възстанови за мача и в защита си партнираха Крис Смолинг и Уес Браун. Дидие Дешам пък заложи на Жиняк и Реми в предни позиции. Преди началото на двубоя имаше едноминутно мълчание в памет на жертвите от земетресението в Япония.
Срещата започна перфектно за домакините и феновете на „Олд Трафорд" и Юнайтед откри резултата още в 5-та минута. Защитата на Марсилия пропусна Уейн Рууни, който получи добра топка в наказателното поле и с хубав пас намери на два метра пред врататра Хавиер Ернандес, и за мексиканеца бе лесно да вкара на празна врата.
Гостите от Марсилия имаха шанс за бърз отговор в 9-та минута, когато Жиняк бе оставен сам на добра позиция. Нападателят получи топката на границата на наказателното поле, но стреля безобразно в аут. Постепенно Юнайтед упражни натиск. В 23-та минута удар на Чичарито мина покрая вратата на Манданда. В последните минути на полувремето гостите получиха няколко много добри възможности, които бяха пропиляни.
В 36-та минута Диавара стреля от близо с глава, но не уцели вратата. Три минути по-късно удар на Шейру бе избит от Ван дер Саар. Юнайтед отвърна с опасен шут на Рууни в ответната атака. Последния шанс за гостите бе пред Реми, който получи топката на изгодна позиция след като защитник на Юнайтед не успя добре да я изчисти. Ударът на французина обаче мина на сантиметри над напречната греда.
Второто полувреме започна по-спокойно, но Юнайтед в лицето на Рууни имаше първата добра възможност. Нападателят нахлу в наказателното поле, но в последния момент удара му бе блокиран от защитник. Марсилия пробва да стигне до голова ситуация центрирания в наказателното поле, които не затрудняваха вратаря Ван дер Саар, но защитата на Юнайтед не бе от най-сигурните.
В 70-та минута сър Алекс направи и третата си последна смяна след като принудително излязоха О'Шей и влезлия на негово място Рафаел. Нани също така напусна за сметка на Антонио Валенсия. Еквадорецът се включи добре. В 74-та минута гостите записаха поредния си пропсук след като Реми нахлу в наказателното поле и подаде на Шейру, чийто удар бе слаб и уловен от Ван дер Саар.
В ответната атака Манчестър Юнайтед реши всичко в своя полза с втория гол на Чичарито. Райън Гигс бе изведен отдясно на атака на Манчестър. Уелсецът с успореден пас намери перфектно Хавиер Ернандес, който отново бе оставен сам и без проблеми реализира втория си гол.
В 82-та минута Уес Браун отклони топката в собствената си врата след центриране от корнер и върна шансовете на Марсилия. Французите се опитаха да натиснат съперника си, но футболистите на Юнайтед се бранеха добре и успяха да изнесат топката от тяхната половина.
Така Манчестър Юнайтед се класира за ¼ финалите на Шампионската лига и ще чака жребия в петък за да научи своя съперник в следващата фаза на турнира.






















Лудогорец
ЦСКА-София
Левски
Ботев Пд
Берое
Локомотив Пд
Манчестър Сити
Манчестър Юн
Челси
КоментариНапиши коментар
ОЩЕ КОМЕНТАРИ