Два брилянта на Жоро Илиев покосиха Лудогорец

Черно море записа победа с 2:1 при домакинството си на Лудогорец в мач от 31-вия кръг на Първа професионална лига. И двете попадения за “моряците” реализира капитанът Георги Илиев.

Варненци стартираха срещата по-активно и в 20-ата минута успяха да поведат в резултата. Георги Илиев не остави шансове на стража на гостите от пряк свободен удар, отсъден за фаул срещу самия него. В 31-вата минута Моци засече центриране на Вандерсон от фаул, но топката мина над вратата. В 33-ата минута Черно море можеше да покачи аванса си, но Пламен Димов не можа да намери очертанията на вратата след като стреля с глава от близо. Нелогично на случващото се на терена Лудогорец изравниха минута по-късно. В 34-ата Драгош Григоре реализира с глава след центриране на Вандерсон от корнер.

В 53-рата Георги Илиев засече центриране на Ндонгала и прати топката под плонжа на Ренан. Капитанът на “моряците” засече кълбото със странична ножица. В 66-ата уникален пропуск на Ндонгала, който не успя да реализира на празна врата от няколко метра след подаване от Генев. В 84-ата принудителна смяна в състава на Черно море. Мартин Костадинов влиза на мястото на контузения Виктор Генев, който се сблъска с вратаря Иван Дюлгеров. В 87-ата Патрик Андраде стреля от дистанция, но право в ръцете на Ренан. В 89-ата Свиерчок стреля отляво, Иван Дюлгеров изби, а Вандерсон стреля над напречната греда след последвалото разбъркване в наказателното поле.

В състава на разградчани явно се е насъбрали голямо напрежение, защото звездата и лидер на тима марселиньо си позволи да обижда и вика по треньора Стойчо Стоев веднага, след като бе заменен пт Кешеру през втората част.