Дузпите решиха изхода на двубоя между Вашингтон и Монреал

Отборът на Вашингтон Кепитълс победи Монреал Канейдиънс с 4:3 след дузпи в мач от Националната хокейна лига.

 

Хигинс даде предимство на домакините от Монтреал още в началото на първата част. Александър Овечкин изравни за Вашингтон, а до края на първата третина двата отбора си размениха по още един гол, съответно чрез Бекстром за Вашингтон и Костоцин за Монреал, за да доведат резултата до 2:2.

 

Плеканец даде предимство за Монреал в третата част, а 2-3 минути преди края на мача Щекел докара нещата до дузпи, след като отбеляза за 3:3.

 

При дузпите, победата за Кепитълс донесе Александър Сьомин, отбелязвайки за крайното 4:3.

 

След тази победа Вашингтон продължава да е на първо място в Югоизточната дивизия с актив от 79 точки.