Дузпи решиха канадското дерби между Монреал и Отава

С хеттрик на руснака Иля Ковалчук още в първата третина Ню Джърси Девилс отнесе Филаделфия с 5:2, като това е трета победа над този съперник.

След този успех "дяволите" остават на 2-о място в Атлантическата дивизия на НХЛ с 31 точки, докато Филаделфия е на последното 5-о място с 25.

Патрик Елиас и Адам Енрике добавиха другите две попадения за победителите, а вратарят им Йохан Хедберг спаси 23 удара.

Крилото Лий Стемпняк вкара победния гол за Калгари срещу Детройт, като се разписа малко след началото на третата част. Той направи 3:2 в 5:37 минута на последния период след подаване на Къртис Гленкрос, който се завърна след три мача лечение на контузия в ръката.

Самият Гленкрос вкара за 4:2 малко по-късно след пас назад на финландеца от Детройт Валтери Филпула, а крайното 5:2 фиксира Блейк Комьо в 10-ата минута на третината.

В първите две части Алекс Тангей и Джей Боумистър вкараха за Пламъците, а за Червените криле се разписаха Никлас Кронвал и Филпула.

Победата не подобри особено ситуацията около Калгари, който се намира на последно място в цялата Западна конференция с 24 точки. Детройт има 29 и е 3-и в Централната дивизия.

Лидерът на Изток Монреал спечели трудно канадското дерби с Отава, като се наложи с 4:3 след изпълнение на дузпи.

Александър Галченюк и Ларс Елер вкараха два наказателни удара, а Елер се разписа също така и в първата третина. След успеха Монреал има 40 точки, с 2 пред Питсбърг.