Дузпи пратиха Атлетико на точка от Барселона

Атлетико Мадрид продължи успешното си представяне през сезона в Примера дивисион, след като воденият от Диего Симеоне тим записа лесна победа като гост на Гранада с 2:1 в мач от 11-ия кръг.

Срещата премина под стандартите на двубоите между двата отбора, като за първи път в Примера Гранада успя да се разпише във вратата на “дюшекчиите“, но дори това не помогна на тима да спре серията си от вече 6 мача без точка срещу този съперник.

На тежкия терен в Гранада видяхме малко футбол, като през първата част Атлетико доминираше, но нямаше чисти голови положения.

Въпреки това гостите успяха да дръпнат в резултата преди почивката, след като като Вия беше повален в наказателното поле в 38', а съдията отсъди дузпа. Диего Коща пък бе точен за 11-ия си гол от началото на сезона в Примера.

След почивката Атлетико продължи да натиска и се стигна до нова дузпа в 78', която този път беше реализирана от Давид Вия, който се разписа във втори пореден мач на своя тим – 0:2.

Въпреки че всичко в срещата беше ясно последните минути се очертаха най-интересни, като за безумна проява Фелипе Луис беше отстранен от игра с директен червен картон, а при последвалото центриране с глава точен бе Игало.

До края обаче домакините нямаха време да търсят равенството и трябваше да се задоволят с минималната загуба, която остави тима на 14-о място с 11 точки.

Атлетико (Мадрид) пък се залепи отново за Барселона, като каталунците имат 31 точки, а “дюшекчиите“ точка по-малко. Те имат и аванс от 5 точки пред Реал Мадрид, който е трети в класирането.