Дузпа в края закопа Черно море на "Тича" за първи път

Литекс измъкна победа с 2:1 като гост на Черно море в мъглата на стадион „Тича“ в първи мач от съботната програма на 25-ия кръг на А група.

„Моряците“ и „оранжевите“ изнесоха доста атрактивна продукция за феновете на трибуните, въпреки че теренът отново бе в ужасно състояние, а допълнителни затруднения за играчите идваха от мъглата през второто полувреме.

Победният гол за Литекс падна в 77-ата минута и бе дело на Юрген Джазула от крайно спорна дузпа за нарушение срещу Симеон Славчев в наказателното поле на домакините. Съмненията за правотата на съдийското решение на Димитър Андреев дойдоха от факта, че Славчев завлече левия си крак, когато бе закачен от Кирил Котев, който също се строполи на главата при единоборството.

4069781

Още с първата си атака през първото полувреме пък Литекс поведе с 1:0, след като Симеон Славчев изведе отлично Данило Асприля в пеналтерията на Черно море, а колумбиецът подаде на празна врата за Вилмар Джордан, за когото не бе трудно да се разпише в 28-ата минута.

4069780След няколко пропуска и по-добра игра на Черно море резултатът заслужено бе изравнен в 63-ата минута, след като Еденилсон Бергонси с глава разпечата вратата на Евгени Александров – 1:1.

Добри намеси на вратаря на Черно море Георги Китанов бяха на път да осигурят равенството на домакините, преди Джазула да порази отново мрежата му след отсъждането на дузпа. Така

Литекс стана първият отбор през този сезон, който успява да надделее над Черно море на стадион „Тича“.

Благодарение на успеха си „оранжевите“ се извисиха над шампиона Лудогорец на първото място в класирането, събирайки 56 точки. 2 по-малко имат „орлите“ от Разград, които обаче вероятно ще се върнат на върха още утре, когато от 17:30 часа приемат на своя стадион аутсайдера Пирин (Гоце Делчев).

Черно море още миналия кръг си подпечата оставането в топ 7 на шампионата, въпреки че записва втора поредна загуба през 2014-та година след изненадващото поражение с 0:1 именно от Пирин като гост миналата седмица.

„Моряците“ имат 40 пункта и делят 6-ата позиция с Ботев (Пловдив), който може да дръпне на варненския клуб, ако утре от 15:30 спечели гостуването си на Нефтохимик в Сливен.

4069791

Черно море демонстрира класа, въпреки загубата от Литекс и може да съжалява, че през първото полувреме не отбеляза гол. Най-сериозните пропуски на домакините бяха дело на Бакари, а в самия край на първата част бранители на „оранжевите“ трябваше да чистят от голлинията след карамбол и изстрел на Георги Божилов. В същата ситуация удар на Михаил Венков срещна напречната греда.