Дузпа в 92-ата отсрами Юнайтед срещу отбор от 3-та лига

Манчестър Юнайтед продължи с безплодовото си представяне на свой терен през сезона, след като елиминира третодивизионния Шефилд Юнайтед едва с дузпа в добавеното време в среща от 1/32-финалите в турнира за Купата на Футболната асоциация в Англия.

Срещата на „Олд Трафорд“ завърши 1:0, като домакините отправиха само един точен удар през целия двубой, преди съдията да отсъди дузпа за нарушение срещу Мемфис Депай в 92-ата минута. Тя бе реализирана от Уейн Рууни и с нея "червените дяволи" се отсрамиха пред феновете си.

Гостите заслужиха преиграване на собствения си стадион заради доблестното представяне, но се пропукаха в самия край.

През първото полувреме играта бе съсредоточена главно в половината на Шефилд, но без домакините да успяват да стигнат до чисти голови положения. Както често се случва в мачовете на Манчестър Юнайтед на „Олд Трафорд“, „червените дяволи“ не отправиха нито един точен удар и единствено от дистанция пробваха да притесняват вратаря на Шефилд. До сериозна ситуация в наказателното поле на гостите не се стигна, което допълнително изнервяше футболистите на Луис ван Гаал.

При наличието на Маруан Фелайни (често на върха на атаката), бе очевиден замисълът на холандския специалист да се залага на центрирания по фланговете, но бившият играч на Евертън не можа да отиграе нито една топка в наказателното поле. Най-опасният удар след почивката бе дело на Мемфис Депай, но и той бе отправен от сравнително далечна дистанция извън пеналтерията, като профуча на сантиметри от гредата. В 90-ата минута Депай повтори упражнението, вероятно отчаян от безсилието на отбора, но кълбото отново премина болезнено близо до страничната греда.

Джеси Лингард, който замени Хуан Мата в последния половин час, също стреля нелошо от сериозно разстояние, но и той не намери очертанията. Реално след почивката и двата тима си размениха по един точен удар, които обаче не затрудни особено вратарите и бяха за статистиката.

Но в 92-ата минута Мемфис Депай изработи дузпа с пробив по левия фланг и нахлуване в наказателното поле, при което бранител на Шефилд направи необмислен шпагат и го повали в пеналтерията. Рууни реализира от бялата точка и донесе победата за "червените дяволи".