Дузпа спаси Малага от загуба у дома

Гол на Иско от дузпа в 23-ата минута позволи на неговия Малага да стигне до равенството 1:1 срещу опашкаря Малага в ранен мач от неделната програма на 22-ия кръг в испанското първенство.

Гостите започнаха по-добре срещата, като още с първата си по-опасна атака успяха да открият резултата. Хосе Родригес намери чудесно португалския национал Елдер Пощига, който от удобна позиция не сбърка и Сарагоса дръпна напред - 0:1.

Само 10 минути по-късно обаче беше отсъдена дузпа в полза на домакините, която беше превърната в гол от "златното момче на 2012" Иско, който върна надеждите на домакинската публика.

Гостите обаче доминираха почти през целия мач, като единствено късметът спаси участникът в Шампионска лига от срамна загуба у дома. Радостната вест за Малага обаче беше завръщането на Жулио Баптища след тежка травма, която го изкара от игра за повече от година. Той обаче не успя да помогне на своя тим да спечели срещата.

В края на двубоя за втори жълт картон беше изгонен Хосе Мари от състава на Сарагоса.

Въпреки равенството Малага остава на 4-о място в класирането, след като има 36 точки, но Райо Вайекано и Бетис могат да изместят възпитаниците на Мануел Пелегрини от топ 4. Това няма особено значение за тима, който беше наказан с лишаване от участие в Европа от следващия сезон.

Точката пък помогна на Сарагоса да се качи до 15-о място с актив от 24 точки, като се намира на 4 от зоната на изпадащите.