Дузпа на Крис Кларк донесе успеха на Вашингтон над Ню Йорк Айлендърс с 5:4

снимка: АП

Отборът на Вашингтон Кепитълс постигна домакинска победа с 5:4 над Ню Йорк Айдендърс в мач от редовния сезон на НХЛ. В редовното врене срещата завърши 4:4 и така се стигна до продължение, а след това и до дузпи, където в герой за домакините се превърна Крис Кларк, който донесе успеха на „столичаните".

Срещата бе много равностойна, като двата отбора не успяха да се победят в редовното време и 5-минутното продължение, отбелязвайки си общо осем гола, преди да се стигне до дузпите.

Резултатът в мача бе открит от Александър Сьомин още в 8-та секунда на срещата. Веднага след това обаче Мат Мулсон успя да изравни. До края на първата третина Айдендърс стихнаха до пълен обрат след голове на марк Страйт и Шон Бергенхайм, за да поведат с 3:1, преди Томас Флайшман да намали за 3:2.

„Столичаните" на свой ред стигнаха до обрат в резултата с голове на Сьомин (втори в мача) и Ерик Фер за 4:3 във втората третина. В последната част на мача падна само един гол, дело на Трент Хънтър за гостите, с който вкара мача в продължение. В него не се стигна до гол и двата отбора трябваше да решат изхода от срещата след изпълнение на дузпи.

След като на десет пъти двамата вратари запазиха вратите си сухи, при 11-та дузпа Крис Кларк не сбърка и донесе победата на Вашингтон.

След този успех Кепитълс остават на първо място в Източната конференция на НХЛ с 26 точки, а Ню Йорк са на девета позиция с актив от 18 точки.