Дузпа на Джак Джонсън донесе победата на кралете над пантерите

снимка: АП

Отборът на Лос Анджелис Кингс победи като гост Флорида Пантерс с 4:3 след изпълнение на дузпи, а в герой за „кралете" се превърна Джак Джонсън, който донесе победата след като единствено той бе точен при изпълнението на наказателните удари.

След нулева първа третина домакините от Флорида поведоха с 2:0 след два бързи гола на Нейтън Хортън и кори Стилман, а Джак Джонсън намали в средата на втората третина.

В последната част „кралете" стигнаха до пълен обрат, докарвайки резултата до 3:2 в своя полза след попадения на Джаред Стол и Ранди Джоунс. Викто Орешкович обаче вкара мача в продължение, след като успя да изравни 5 минути преди края на третината.

В 5-минутния добавен период двата отбора на успяха да си отбележат гол и така се стигна до изпълнение на дузпи, където последната дума имаше авторът на първия гол за Лос Анджелис Джак Джонсън, който единствен бе точен при наказателните удари и донесе победата на своя отбор, оформяйки крайното 4:3.

След този успех „кралете" заемат 4-то място в Западната конференция на НХЛ с актив от 15 победи и 7 загуби, а „пантерите" са на 13-та позиция в Източната с 9 победи и 9 поражения.