Дузпа измъкна Барса от срам със слабак (ВИДЕО)

Барселона измъкна трудно победата срещу слабака Леганес с 2:1 в мач от 23-я кръг на Ла Лига. Каталунците трябваше да чакат до последната минута, за да получат дузпа, която да ги измъкне от нов резил, след като преди дни отнесоха тежко поражение от ПСЖ с 0:4 в Шампионска лига.

Лионел Меси откри резултата още в 4-ата минута и по всичко изглеждаше, че резултатът може да стане разгромен още до полувремето. Това обаче не се случи. Леганес играха много разумно в защита и създаваха страхотни положение със светкавични контра атаки.

Унай Лопез изравни в 71-ата минута. В последната минута на двубоя съдията Игнасио Вилануева отсъди дузпа за Барса, а Меси вкара, за да отсрами отбора си и да донесе трите точки за каталунците.

Следващият двубой на Барса е в Мадрид, където ще гостуват на Атлетико.

Барса е с 51 точки на второто място, което е само на 1 зад лидера Реал, но "белите" имат два мача по-малко.