Дунав загуби от румънки в контрола

снимка: dunav8806.com

Женският баскетболен отбор Дунав 8806 загуби от Муничипал Търговище с 67:71 в контролна среща, играна в Румъния късно снощи.

Мачът започна трудно за гостенките от Русе и домакините поведоха в резултата. Момичетата на Георги Божков допускаха много грешки, а десеткратните шампионки на Румъния и участнички в тазгодишната Евролига се възползваха по най-добрия начин от тях. На полувремето русенки изоставаха с резултат 45:30.

След почивката, указанията на Георги Божков дадоха резултат и баскетболистките му започнаха постепенно да се връщат в мача, като спечелиха третата четвърт с две точки. Румънките не намалиха темпото и резултатът след 30 минути игра беше 58:45 в тяхна полза.

В последната четвърт на мача Дунав 8806 стегна защитата и постепенно намали разликата, за да се стигне до крайното 71:67 за домакините.

Естонката Мерике Андерсон изигра пореден силен мач за русенския тим и записа 20 точки, като вкара 3 тройки от 4 опита. Силно играха и двете американки. Аманда Джонсън отбеляза 18 точки, а Кристина Сантяго - 16 точки.

Всички състезателки на Дунав 8806, без младата Радина Кордова, се включиха в мача. Капитанът Зорница Костова не игра заради вирусна инфекция.

За домакините от Муничипал Търговище силно игра Джилиан Робинс, която отбеляза 16 точки.