Дунав загуби от Кубан след дузпи и гол в края

снимка: Канал 3

Дунав загуби с 1:2 от руския Кубан Краснодар в контролна среща, играна днес в турския курорт Анталия.

Българите поведоха в резултата пет минути преди почивката с гол на Мирослав Будинов от дузпа, отсъдена за нарушение на Арсен Хубулов срещу Бранимир Костадинов в наказателното поле.

Титулярният страж на русенци Мартин Луков направи много добро първо полувреме и се отличи с няколко ключови намеси, а малко преди почивката показа страхотен рефлекс и спаси сигурен гол след удар отблизо на Алексей Гай под гредата.

След почивката руснаците имаха превъзходство и атакуваха по-често. В 79-ата минута Никита Маляров изравни от дузпа, след като резервният вратар Станислав Антонов повали Владимир Обухов в пеналта.

Именно Обухов донесе обрата за Кубан две минути преди края след прецизно изпълнен пряк свободен удар.