Дунав съкруши Монтана

Дунав 8806 победи Монтана 2003 с 83:67 (19:20, 22:13, 24:17, 18:17) точки в мач от първенството на Националната баскетболна лига (НБЛ) за жени, игран в зала "Дунав" в Русе.

Георги Божков избра първи за русенски да играят Зорница Костова, Аманда Джонсън, Кристина Сантяго, Мерике Андерсон и Радостина Димитрова. Отборът на Славко Димитров започна в състав Камелия Михалкова, Катя Кордова, Милена Томова, Радмила Нешева и Радостина Славова.

Русенки започнаха мача много силно и в третата минута вече водеха с 8:0, а до средата на първата част увеличиха преднината си на 9 точки - 14:5. До края й обаче гостите стопиха разликата и дори поведоха с точка - 19:20, информира БТА.

Решаваща за домакините се оказа втората част, където след първите пет минути имаха преднина от 10 точки - 34:24. На почивката резултатът вече беше 41:33 в полза за русенки, а през третата част момичета на Георги Божков увеличиха преднината си на 15 точки - 65:50.

В последната четвърт русенки отново превъзхождаха състезателките на Монтана и заслужено спечелиха мача с резултат 83:67. За отбора на Дунав 8806 Мерике Андерсон вкара 18 точки, а Кристина Сантяго отбеляза 17 точки.

Новото попълнение в русенския отбор Радостина Димитрова се представи успешно, като записа три тройки от четири опита, а отбеляза общо 14 точки.

Със същия актив завърши и Аманда Джонсън От Монтана най-резултатни бяха Катя Кордова, която записа 18 точки, а по 13 точки вкараха Радостина Славова и Милена Томова.