Дунав се справи с Нефтохимик

снимка: dunav8806.com

Шампионът Дунав 8806 победи Нефтохимик 2010 (Бургас) с 97:71 (23:22, 28:13, 19:19, 27:17) точки в дербито на шестия кръг на Националната баскетболна лига за жени, игран в зала "Дунав" в Русе.

Старши треньорът Георги Божков избра първи за домакините титулярки да бъдат Зорница Костова, Цветомира Шаренкапова, Шанте Еванс, Тия Люис и Таня Чиров. Отборът на Нефтохимик, за който това е първо поражение за сезона, започна в състав Борислава Христова, Анета Митева, Каролин Дейвис, Мария Желязкова и Лорън Бел.

В началото на мача Нефтохимик поведе в резултата и имаше преднина през почти цялата първа част, когато в края й дунавки успяха да обърнат като Жаклин Златанова вкара за 23:22.

Решаваща за русенския тим бе втората четвърт, когато състезателките на Георги Божков увеличиха преднината си и 4 минути преди края й водеха с 10 точки разлика - 39:29, а на полувремето се оттеглиха с преднина от 16 точки - 51:35.

През третата и четвъртата част дунавки успяха да запазят преднината си и дори да я увеличат на 26 точки - 97:71.

За Дунав 8806 с 19 точки завърши Виолина Кочева, а Цветомира Шаренкапова отбеляза 15 точки. От Нефтохимик 2010 най-резултатни бяха Мария Желязкова и Лорън Бел, които вкараха по 18 точки.