Дунав се класира на финал, Нефтохимик си спечели 5-ти мач

Нефтохимик 2010 (Бургас) надигра Хасково 2012 като гост със 77:54 точки и изравни на 2:2 победи в серията от полуфиналните плейофи в Националната баскетболна лига за жени.

Петият решителен мач е в Бургас на 22-ри април.

След равностойно първи 15 минути възпитаничките на Петко Маринов поведоха с 9 точки малко преди почивката - 37:28. През второто полувреме гостенките диктуваха изцяло събитията на терена, продължиха да увеличават преднината си и тя достигна 25 точки при 73:48 в 35-та минута. Олга Дубровина изигра много силен мач за Нефтохимик и завърши с 26 точки, 11 борби и 8 асистенции.

15 точки отбеляза Мария Желязкова, а 10 - Анета Митева. За домакините Анита Тейлане се отличи с 26 точки и 9 борби.

В Монтана шампионките от Дунав 8806 (Русе) спечелиха с 86:68 точки. Баскетболистките на националния селекционер Георги Божков спечелиха серията с 3:1 победи и се класираха за финала за поредна година.

Срещата бе равностойна до почивката, но през второто полувреме гостенките вкараха 51 точки срещу 29 за домакините.

За Дунав се отличиха Кристина Сантяго с 30 точки и 9 борби, по 13 точки добавиха Зорница Костова и Мерике Андерсон, с 10 точки и 10 борби завърши Аманда Джонсън, а 11 точки реализира Цветомира Шаренкапова.

За Монтана най-полезни бяха Милена Томова с 22 точки, Камелия Михалкова с 21 точки и Радостина Славова-Нанева с 14 точки и 7 борби.

Тимът на Монтана ще играе в мача за бронзовите медали, информира БТА.