Дунав с единия крак в А група след победа над преследвача Поморие пред 3000 (СНИМКИ)

Дунав победи с 1:0 Поморие в мач от 20-ия кръг на Б група. Двубоят се игра пред над 3 000 зрители на Градския стадион в Русе.

Дунавци започнаха по-добре. Антон Огнянов пропусна да поведе още в първите минути, но стражът на гостите Янко Георгиев спаси. В 13-ата минута пък поморийци като по чудо запазиха вратата си суха. Центриране и разбъркване в малкото наказателно поле, бяха последвани от няколко удара, най-близо до попадение бе рожденикът днес Мартин Ковачев, но Георгиев отрази.

4154467

Спорни съдийски изяви предизвикаха напрежение на терена и по трибуните малко по-късно. Мирослав Будинов овладя топката и бе съборен от бранител на съперника, но главният рефер Никола Попов прецени, че няма достатъчно предпоставки за отсъждане на дузпа.

След почивката „драконите“ отново тръгнаха в атака. Будинов засече центриране отдясно, но ударът му срещна дясната греда. Няколко минути по-късно и Огнянов стреля отблизо, но Георгиев спаси.60-ата минута отново Будинов бе най-съобразителен в наказателното поле на „Поморие“, овладя топка и разстреля отблизо Георгиев за 1:0.

В 66-ата минута обаче след сблъсък в центъра на терена реферът Попов показа за втори път жълт картон на Ковачев и бранителят на Дунав бе принуден да напусне игра.

4154468

Няколко минути по-късно обаче съдията дори не отсъди нарушение, след като Будинов бе нокаутиран на границата на наказателното поле от Янко Георгиев. В края Огнянов, Будинов и Раденцов пропуснаха да удвоят, а в последните минути и русенският вратар Мартин Луков се наложи да се намесва.

Резултатът обаче остана непроменен.Така дунавци победиха за втори път през сезона този съперник и събраха актив от 45 точки, с 5 повече от преследвачите от Поморие.