Дунав разнебити Свиленград с 6:1

Убедителна победа с 6:1 постигнаха футболистите на Дунав (Русе) над отбора на осмия в Югоизточната "В" група Свиленград.

Срещата се игра на "Колодрума" в южния град. Веселин Великов заложи на няколко промени в своя състав в сравнение с двубоя срещу Оборище (3:4) в Коматево преди два дни.

На вратата за лидерите в "Б" група започна Станислав Антонов. Пред него в отбрана бяха Марио Петков, Михаил Милчев, Петър Патев и Антон Огнянов. В халфовата линия и атаката действаха Диян Димов, Ивайло Раденцов, Деян Лозев, Николай Колев, Бранимир Костадинов и Йордан Димитров.

"Драконите" надиграха своя съперник по всички показатели като още през първата част водеха с 3:1. Попаденията в тяхна полза бяха дело на капитана Диян Димов, Йордан Димитров и на Николай Колев.След почивката Великов отново прибегна до множество смени. В игра се появиха Радосвет Христов, Мартин Ковачев, Николай Парнаров, Атанас Атанасов, Светослав Читаков, Янислав Иванов, Юлиан Ненов, Ангел Здравчев, Георги Чакъров и Мирослав Будинов. Единствено на вратаря Мартин Луков бе дадена по-голяма почивка.През втората част попадения на Атанас Атанасов, Юлиан Ненов и Георги Чакъров оформиха крайния резултат 6:1 в полза на дунавци срещу .

"Мачът се игра при много добри условия и хубаво време. Предвид на показаното на терена, резултатът можеше да е дори двуцифрен. Все пак този път атаката ни се справи много по-добре и съм много по-доволен от представянето на целия отбор", сподели Великов.

На 30 януари, събота, Дунав ще изиграе и последната контрола от лагера си в Стара Загора срещу местния елитен тим на "Берое".Както вече съобщихме, след това отборът се прибира в Русе, а от 6 до 16 февруари ще се включи в турнира "Балчик Къп", където са в предварителна група с "Черно море" Варна, "Ботев" Враца и "Интер" Плачидол.