Дунав продължи добрата си серия и насред Герена срещу Левски

снимка: БГНЕС

„Дунав“ завърши наравно 1:1 с „Левски“ София. Мачът от третия кръг на шампионския плейоф в Първа лига се игра на стадион „Георги Аспарухов“ в София.

Домакините започнаха по-добре. В 6-ата минута центриране на Антонио Аниете се отклони от главата на Мирослав Будинов, излъга вратаря Станислав Антонов и влезе в мрежата за 1:0.

След това и двата отбора записаха добри атаки, които обаче останаха без промяна в резултата. Бирсент Карагарен, Мирослав Будинов и Самир Аясс, пропуснаха добри възможности за „драконите“. Атака на Бранимир Костадинов бе спряна със спорна засада. В 20-ата минута пък Васил Шопов падна в наказателното поле на съперника след съприкосновение със защитник на „Левски“. Главният рефер Станислав Тодоров обаче реши, че няма основания да отсъди дузпа.

Междувременно Станислав Антонов се наложи да се намесва след удар на Сашо Александров.

Първите минути след почивката бяха по-добри отново за домакините, но Антонов и отбраната пред него неутрализира опитите на Александров и Костадинов да променят резултата. След това на три пъти чисти положения за русенския тим пропуснаха Бранимир Костадинов, Васил Шопов и Будинов, като и младият страж на „Левски“ Николай Кръстев се наложи да се намесва в два от случаите. От другата страна на няколко пъти и Божидар Краев стреля неточно от добри ситуации.

В 76-ата минута все пак закономерното равенство стана факт. Бранимир Костадинов бе изведен сам срещу Кръстев, вратарят спаси, но Самир Аясс успя да надскочи далеч по-високите бранители и набута с глава топката във вратата за 1:1.

Малко по-късно пък Юлиан Ненов бе близо до пълния обрат след извеждащо подаване на Мирослав Будинов, но отново не намери целта. До края опитите на двата отбора да променят резултата не успяха и мачът приключи при 1:1.

По този начин „Дунав“ продължава добрата си серия си във втората фаза на първенството след победите в Разград над „Лудогорец“ и „Черно море“ с по 1:0. Русенци са на четвърто място, а левски е втори.