Дунав поведе с 2:1 победи на Нефтохимик във финала

Дунав 8806 победи Нефтохимик с 81:68 /13:18, 19:10, 24:19 и 25:21/ точки в третия мач от финалната серия в Националната баскетболна лига (НБЛ) за жени, игран в зала "Дунав" в Русе. Така русенки поведоха в серията с 2:1 победи.

Георги Божков избра първи за дунавки да играят Зорница Костова, Аманда Джонсън, Кристина Сантяго, Мерике Андерсон и Радостина Димитрова. Отборът на Нефтохимик започна в състав Олга Дубровина, Анета Митева, Анна Соколан, Ашли Гейл и Вийве Кай Ребане.

Гостите от Бургас бяха по-активни в първата част и в края й имаха преднина от 5 точки - 13:18. Дунавки успяха да изравнят резултата 4 минути след началото на втората част - 20:20, а преди почивката успяха да поведат с 4 точки - 32:28.

Две минути след началото на третата четвърт домакините имаха преднина вече от 12 точки - 42:30, а три минути преди края й водеха с 50:35. След това бургазлийки намалиха разликата на 9 точки - 56:47. В последната четвърт дунавки успяха да запазят преднината си и заслужено да победят в мача с 81:68.

За отбора на Дунав 8806 с най-много точки - 28, се записа Кристина Сантяго, а Радостина Димитрова отбеляза 13. От Нефтохимик най-резултатна беше Вийве Кай Ребане, която вкара 20 точки, а 13 отбеляза Мария Желязкова.