Дунав почна защитата на титлата с победа

Защитаващият титлата си отбор на Дунав 8806 (Русе) стартира с победа новия сезон в Националната баскетболна лига за жени. Възпитаничките на Георги Божков постигнаха труден успех като гост на Левски с 63:59 точки.

Двубоят бе равностоен и се реши в последните две минути. На почивката резултатът бе равен - 25:25. В основната на успеха на русенки бе Каролин Тюрен, която в края вкара кош и два наказателни удара.

Шанте Евънс завърши с "дабъл-дабъл" за победителките - 26 точки и 11 борби, а Цветомира Шаренкапова добави 12 точки и 5 борби. За Левски Христина Иванова записа 22 точки, а Шарел Алън се отличи с 13 точки и 10 борби.

В Бургас вицешампионът Нефтохимик 2010 победи Монтана 2003 със 87:79 след продължение (14:17, 18:22, 20:16, 22:19, 13:5). Почти през целия мач се игра кош за кош, а домакините догонваха в резултата.

Редовното време завърши при 74:74, а в добавените пет минути възпитаничките на Петко Маринов поведоха със 7:0 и след 13:5 стигнаха до крайния успех.

За Нефтохимик Лорън Бел беше най-резултатна с 23 точки и 11 асистенции. Дебют направи Борислава Христова, която се отличи с 19 точки и 8 борби, а Мария Цанкова завърши с 18 точки и 7 борби. За Монтана 2003 Радостина Славова вкара 19 точки и спечели 14 борби, 17 точки и 7 борби добави Милена Томова, а 15 точки реализира Камелия Михалкова.

В третия мач от кръга Хасково 2012 се наложи над гостуващия Рилски спортист (Самоков) със 79:67 (11:13, 18:22, 29:17, 21:15) точки. Домакините губеха с 29:35 на почивката, но изигра силно второ полувреме. За победителките се отличи Катя Кордова с 25 точки и 7 борби, Линдзи Хорбатък спечели 12 борби. За гостенките Наталия Топалова реализира 23 точки.