Дунав озапти "тигрите" с класика (ВИДЕО)

Дунав (Русе) прекъсна черната си серия от 3 поредни загуби и спечели без проблеми двубоя си срещу новака Витоша (Бистрица) с 3:0 у дома в двубой от 8-и кръг на Първа лига. Класиката дойде след две дузпи за русенци, изпълнени хладнокръвно от Мирослав Будинов, както и след гол на Васил Шопов. Той отбеляза след шокираща грешка на вратаря на гостите Николай Радев.

В 5-ата минута стражът на "бистришките тигри" излезе много пред наказателното си поле и подаде неточно към свой съотборник. Топката бе открадната от Шопов, който от далечна дистанция уцели спокойно празната врата. В 42-ата минута Васил Шопов имаше принос и за второто попадение на своя тим. Той проби отдясно на скорост и бе съборен в наказателното поле, а 11-метровият удар не се оказа особен проблем за Мирослав Будинов.

Двубоят мина под контрола на Дунав, който бе подсигурен с аванс от два гола, но не спря да търси и третия, докато Витоша опита някои сериозни контраатаки, но без успех. В 83-ата минута отново Будинов сложи точка на спора след нова дузпа и така извоюва втората победа за русенци от началото на кампанията.

Хитът на Първа лига от миналия сезон сега е едва на 10-а позиция с 8 точки, а положението на Витоша не е никак розово. "Тигрите" записаха шесто поредно поражение и са на дъното със само една спечелена точка.