Дунав отстъпи на шведки в Русе

снимка: dunav8806.com

Дунав 8806 загуби от Норкьопинг /Швеция/ с 56:57 /19:14, 10:14, 19:13 и 8:16/ точки в мач от груповата фаза на европейския клубен турнир по баскетбол за жени "Еврокъп", който се игра в зала "Дунав" в Русе.

Георги Божков избра първи за българския тим да играят Жаклин Златанова, Цветомира Шаренкапова, Каролин Тюрен, Шанте Еванс и Таня Чиров.

Дунав започна много силно мача и в средата на първата част имаше преднина от шест точки - 9:3, а в края й водеше в резултата с 19:14. През втората част гостите успяха намалят изоставането си в резултата на точка - 28:29.

Третата четвърт се оказа най-оспорвана. През първите пет минути гостите стигнаха до обрат и поведоха с 38:33, след което Дунав 8806 успя да се върне в мача и в края на частта имаше преднина от седем точки - 48:41. Четири минути преди края на последната четвърт българският тим водеше в резултата с 54:46.

По-малко от минута преди края обаче шведките успяха да намалят преднината на българките на точка - 55:56, а с кош в последната секунда обърнаха мача и победиха с 57:56.

Най-резултатна за Дунав 8806 беше Жаклин Златанова с 16 точки, а Шанте Еванс и Радостина Димитрова записаха по 12 точки. От Норкьопинг най-полезна беше Елизабет Енел, която вкара 13 точки.