Дунав нанесе удар на "тигрите" и е все по-близо до спасението (ВИДЕО)

снимка: lap.bg

Дунав (Русе) си осигури финален плейоф за оставане в Първа лига, след като надви Витоша (Бистрица) у дома с 3:1. В първия мач русенци надвиха съперника с 1:0 и вече гледат към спасението.

Домакините осигуриха победата още през първата част, когато вкараха и трите попадения. С два гола се отчете Бирсен Карагерен, а Васил Шопов добави още един. В края на мача Стефан Христов се разписа от дузпа и върна почетно попадение за "тигрите", но това се оказа без никакво значение. Крайният резултат можеше да е още по-категоричен за Дунав и може да се каже, че тимът на Костадин Ангелов се спаси от погром.

Логичното в този двубой се случи малко след това, когато "небесносините" поведоха в резултата. Ненов направи поредния си силен пробив по фланга, след което прострелно насочи към Иса. Таранът и коженото кълбо се разминаха, но на точното място се оказа Карагарен, който от удобна позиция не сгреши за 1:0.

И без това тежката задача на гостите, можеше да се превърне в невъзможна, с настъпването на 24-ата минута. Исмаил Иса отигра с глава отлично центриране на съотборник, но в крайна сметка ударът му срещна напречната греда над Николай Георгиев.

"Драконите" подсигуриха финала си в този своеобразен плейаут с втори гол в 29-ата минута. Бирсент Карагарен получи много елегантен пас зад отбраната на съперника и сам срещу Георгиев го прехвърли много майсторски за 2:0.

Атаките на Дунав просто нямаха край. Футболната фантазия в краката на русенци бе на висота и в следващите минути изгодни положения за трети гол пропиляха Бирсент Карагарен и Васил Шопов.

Освен, че бяха допуснали два гола, футболистите на Витоша имаха изключителните трудности с това да изнасят топката. Поредната такава грешка, бе наказана с ново попадение във вратата им малко преди почивката. В прегръдките на дунавци този път попадна Васил Шопов, който също беше изведен сам срещу стража на "тигрите".

Малко преди края на мача Румен Гьонов от Витоша бе изгонен от главния съдия. Футболистите на Дунав допуснаха попадение  пет минути преди края. Мартин Ковачев направи дузпа в ущърб на "драконите", която бе точно реализирана от Стефан Христов за крайното 1:3.

Така Дунав чака победителя от серията между Етър и Пирин, с който ще играе плейоф за оставане в елита. Витоша пък ще трябва да отстранява загубилия от двата тима, а после да надвие и втория в класирането на Втора лига.