Дучето тръгна с пет маршрутки фенове

снимка: SPORTA.BG

Уникално по замисъла си пътуване за мача с Дери Сити предприе фенклубът на ЦСКА. Вчера Дучето поведе към Ирландия пет маршрутки запалянковци. Пътешествието, което беше над 3000 км само в едната посока, включваше и пет форсирания на водни площи с ферибот.

 

Снощи червените пресякоха Дунав при Оряхово и влязоха в Румъния, откъдето продължиха за Унгария. Планът беше да се стигне Ламанша при френския град Кале, откъдето пак с ферибот трябваше да акостират в Дувър. След това пътуването продължава през Англия и Шотландия, като на Странтсрайър имаше трето пътуване с ферибот през Ирландско море до Белфаст и Лондондери.

 

Връщането по план трябва да стане по същия маршрут, но през Сърбия. Дучето и хората му планират да се доберат обратно до България в неделя, за да гледат мача Локо (Пд) - ЦСКА на Лаута.