Дубълът на Локо (Пд) продължава без загуба, Попов с хеттрик за 4:0 срещу Спортист

Дублиращият отбор на Локомотив Пловдив продължава серията си без загубен мач от началото на сезона, след като разгроми Спортист (Своге) с 4:0 на помощното игрище на Лаута, съобщи официалният сайт на "смърфовете". Така след 5-ия кръг възпитаниците на треньора Минчо Минчев имат вече 3 победи и две ремита.

В герой за „черно-белите" се превърна капитанът Христиан Попов, който отбеляза хеттрик. Едно попадение записа и Веселин Марчев.

Резултатът бе открит още в 11-ата минута, когато Георги Петров - Геша пусна хитър пас към Марчев и той от десетина метра с десния крак прати топката в мрежата за 1:0. 20 минути по-късно Геша също можеше да се разпише, след като остана сам в чиста позиция, но вратарят на гостите Димитров изби акробатично в корнер.

Интригата в мача изчезна в 61-ата минута, когато Попов откри головата си сметка от фаул. Нарушението бе отсъдено за задържане на Георги Данов. Попов шутира мощно с левия крак, топката рикошира в стената и влезе в мрежата за 2:0.

В 84-ата минута при идентична ситуация капитанът на „смърфовете" покачи на 3:0. Този път Попов прехвърли стената и топката се оплете неспасяемо в горния десен ъгъл на противниковата врата. В последната минута гостите не успяха да изчистят добре една топка и Христиан Попов я засече с бомбен шут от 20 метра за крайното 4:0.