Дрогба жадува за триумф в Купата на Африка

Дидие Дрогба отново се превърна в герой за Кот д'Ивоар и вдъхнови отбора да стигне до 2:2 срещу Алжир в последния мач на тима от груповата фаза в турнира за Купата на африканските нации. „Слоновете" изоставаха с 0:2, преди 34-годишният стрелец да се разпише след „марково" изпълнение с глава в 77-та минута на двубоя.

Дрогба показа, че отново ще е ключова фигура в състава на Кот д'Ивоар, след като за пръв път от много години беше оставен на пейката при победата с 3:0 срещу Тунис. 34-годишният нападател постигна всичко на клубно ниво, но все още му липсва трофей с националния отбор.

Миналата година Кот д'Ивоар беше на крачка от спечелването на Купата на африканските нации, но загуби злощастно с 7:8 след дузпи (0:0 в редовното време) от Замбия на финала. Дрогба имаше златна възможност да реши мача в редовното време, но изпусна 11-метров наказателен удар в 70-тата минута на двубоя.

Капитанът на „слоновете" пропусна от бялата точка и във финала срещу Египет през 2006г, също загубен с 2:4 след дузпи и 0:0 в редовното време.

Наскоро преминалият в Галатасарай играч е жаден за реванш и е решен най-накрая да стигне до жадуваната титла, която все се изплъзва на отбора.

„Наистина се надявам този път да спечелим турнира. Чакането продължи твърде дълго и ще бъде прекрасно ако сега успеем," каза Дрогба след равенството 2:2 срещу Алжир.

Носителят на трофея от 1992г Кот д'Ивоар се класира за четвъртфиналите в надпреварата след успехи над Того и Тунис в първите две срещи от груповата фаза.

Дрогба, който започна като резерва в мача срещу Тунис (3:0), се завърна в титулярния състав срещу Алжир и поведе „слоновете" към изравняване, след като губеха с 0:2 до гола му в 77-та минута. В характерния си стил нападателят не отличи представянето си, а наблегна на колективния дух.

„Предпочитам да коментирам цялостното представяне на тима, а не моите изяви. Голът, който отбелязах не беше нищо специално, не ни донесе победа. Само ни помогна да се върнем в мача," каза Дрогба пред fifa.com

На четвъртфиналите Кот д'Ивоар ще срещне Нигерия. 34-годишният нападател ще се изправи срещу своя приятел и съотборник в Челси Джон Оби Микел.

„Ще бъде трудно, всеки знае какво може той и какво направи с Челси във финала на Шампионскта лига - беше един от най - добрите ни играчи. Сега ще се изправя срещу него. Ще се смеем преди мача, но на терена ще е трудно. След това пак ще се хилим, защото сме добри приятели. Той е мой брат," заяви още Дргоба.

Капитанът на „слоновете" отказа да говори за шумния си трансфер в турския Галатасарай.

„Концентриран съм върху Купата на Африка и искам да спечелим," завърши Дрогба коментара си за fifa.com.