Дрогба поведе Кот д'Ивоар към обрат срещу Япония

Кот д'Ивоар стартира с победа участието си на Световното първенство 2014 в Бразилия, след като "слоновете" се наложиха с 2:1 над състава на Япония в двубой от група С.

Африканците изоставаха с 1:0 на почивката, след като "самураите" излязоха напред с гол на Кейсуке Хонда, в 17-а минута. Дидие Дрогба обаче влезе на терена през втората част и вдъхнови тима си за пълен обрат в рамките на по малко от две минути.

Вижте пълна статистика от Кот д'Ивоар - Япония.

Япония започна добре и поведе в резултата след шут на Хонда от около десет метра. След гола обаче японците се прибраха плътнно в своята половина и рано-рано започнаха да пазят крехката преднина, а това им изигра лоша шега.

"Слоновете" изцяло взеха инициативата и се настаниха в половината на съперника, но прибързваха в завършващата фаза. На два пъти през първата част играчите на Сабри Ламуши имаха претенции за дузпа, но те не бяха удовлетворени от съдията.

Първо в 28-а минута Хасебе игра с ръка в наказателното поле, а след това Яя Туре бе задържан от Йошида, но наказателни удари не последваха.

Ситуацията на терена се промени с влизането в игра на ветерана Дидие Дрогба, който веднага вдъхна сили на своите съотборници и ги вдъхнови за обрата.

Уилфрид Бони изравни с глава резултата в 64-а минута след центриране на Серж Орие. Положението се повтори две минути по-късно, когато отново Орие центрира, а този път най-добре пласиран бе Жервиньо, който с глава донесе победата на Кот д'Ивоар - 2:1.

Алберто Дзакерони опита да промени нещо в предни позиции за своя тим, но Япония не успя да стигне дори до равенство.

Така Кот д'Ивоар стартира с победа на Световното по футбол и се приближи до целта - за първи път да се класира за фазата на елиминациите. Африканците имат три точки, колкото и Колумбия, който по-рано победи Гърция с 3:0.

Вижте програмата на отборите до края на Мондиала.