Дрогба и компания на колене пред страховитата Колумбия

Колумбия продължи да впечатлява на Световното първенство 2014, след като възпитаниците на Хосе Пекерман стигнаха до трудно 2:1 над Кот д'Ивоар в мач от втория кръг на надпреварата в група C.

През първото полувреме темпото беше впечатляващо, но и двата отбора допуснаха много грешки в заключителната фаза и феновете по трибуните не видяха голове. През втората част обаче това се промени драстично.

Малко след изтичането на първия половин час Хамес успя да се разпише във втори пореден мач, засичайки във вратата центрирана топка от Куадрадо. В 70' след нова грешка в защитата на Кот д'Ивоар Кинтеро беше изведен сам срещу вратаря и Колумбия дръпна с два гола.

Само 3 минути по-късно Жервиньо се отчете с една от най-добрите солови акции на Мондиал 2014, след като се подигра с Ариас и Агилар, а след това с топовен удар от 10 метра преодоля и вратаря.

Асът на Рома стана първият играч на своята страна с голове в два поредни мача, а от сегашния състав стана вторият, вкарвал на южноамерикански отбор след Дрогба. Това обаче не помогна на „слоновете“ да достигнат поне до точка.

Отново Хамес беше най-добрият играч на Колумбия и в мача, като почти сигурно неговата страна се класира напред в турнира, при условие че не загуби с разлика последния си двубой срещу Япония. В момента Колумбия има 6 точки срещу 3 за Кот д'Иваор. По-късно играят Гърция срещу Япония.

Пекерман не направи нито една промяна в своя стартов състав в сравнение в мача срещу Гърция, докато Саломон Калу беше изваден от титулярите на „слоновете“.

Двубоят почна с по-добра игра на символичните домакини, които без проблем се справяха с халфовата линия на съперника. Още в 4' Гутиерес пропусна добра възможност за своите, а в 8' Куадрадо беше изведен чудесно в наказателното поле след бърза атака, но завършващият пас на крилото беше блокиран от Бамба.

4095767

Първата по-сериозна опасност за "слоновете" дойде в 11', когато Яя Туре центрира отлично в наказателното поле, но вратарят Оспина успя да надиграе Бони във въздуха. Последва контраатака, която обаче беше парирана от Зокора.

Колумбия продължи да играе по-добре, но пробивите по крилата не водеха до печеливш завършек, а играчите в зелено почнаха да се нагаждат по-добре към играта на своя съперник.

Първото чисто положение се откри пред Колумбия, като в 29' Куадрадо напредна отдясно и изведе Хамес вляво. Плеймейкърът успя да центрира на останалия сам Теофил Гутиерес, но от 3 метра централният нападател не успя да уцели топката - уникален пропуск.

4095776

Темпото в мача се задържа много високо до самия край на полувремето, но и двата отбора допускаха много грешки във финалната фаза на нападение. Пред Кот д'Ивоар се откри страхотен шанс пред Жервиньо в 33', но нападателят вместо да подава, реши да финтира 5-ма, топката му беше избита, а последвалият удар на Тиоте срещна тялото на защитник - 0:0 на полувремето.

След почивката Колумбия се понесе в атаки, а Куадрадо в 49' направи за смях защитата на Кот д'Ивоар и успя да подаде отлично за Хамес, който обаче не успя да засече топката във вратата от няколко метра. Две минути по-късно при опасен пряк свободен удар Яя Туре стреля, но беше неточен.

4095770

В следващите минути действията на терена се изостриха, а в 57' Армеро сбърка фатално. Той подари топката на Гредел, който остана сам срещу вратаря, но не успя да се ориентира добре в ситуацията, а Йепес успя да го блокира - пропилян шанс за африканския тим.

На отсрещната врата Хамес изведе отлично Куадрадо в наказателното поле, като крилото финтира защитник на съперника и от малък ъгъл стреля мощно. Вратарят успя да парира достатъчно добре, че топката да срещне горната греда - нов пропуск.

Натискът на Колумбия обаче даде резултат в 64', когато Куадрадо центрира от корнер. Хамес беше изпуснат от Зокора и току-що влезлия Дрогба и с глава успя да открие резултата с втория си гол в турнира - 1:0.

4095774

Последва силен натиск на "слоновете", като Ауриер можеше да се разпише, но Оспина успя да спаси неговият коварен удар. Последваха и няколко опасни центрирания, но без да бъде нанесен удар по посока на вратата.

Така се стигна до 70', в която Хамес отне топката в центъра на терена и веднага изведе резервата Кинтеро сам срещу Бубакар - кинжален удар и 2:0 за символичните домакини. Само 3 минути по-късно брилянтна солова акция на Жервиньо премина през трима защитници преди крилото да нанесе страховит удар от 10 метра, който не беше по силите на вратаря - 2:1 и отново интрига в мача.

4095775

Последва сериозен импулс в играта на "слоновете", но Колумбия се защитаваше отлично. Пред Калу се откри добро положение в 79', но бившият ас на Челси беше неточен. В 82' пък Жервиньо не успя да засече чудесно центриране на Ауриер.

Докато Кот д'Ивоар натискаше, еднва не се стигна до най-добрия гол на Световното до момента, след като Кинтеро пробва удар от 50 метра в 90', но Бубакар успя да се намеси в последния момент и да избие. Единственото положение за африканският тим се откри в 3' на продължението, като Дрогба беше изведен на добра позиция, но Оспина изпревари нападателя и успя да изчисти - 2:1 и нова радост за "лос кафетерос".