Дрогба и Коло Туре създадоха асоциация на футболистите в родината си

Футболистите на лондонските Челси и Арсенал - Дидие Дрогба и Коло Туре, създадоха официална организация на футболистите в родината си Кот'д Ивоар, съобщават световните медии. Двете звезди ще заемат функции на вицепрезиденти, а президент ще бъде бившият футболист и национал на страната Сирил Доморо.

 

"Не правим това, загрижени за собствения си имидж, или пък за да може да чуем добра дума по наш адрес", заяви Дрогба. "Правиме го, защото знаем с какви проблеми се сблъскват всеки ден футболистите тук."

 

Една от първите цели на организацията, ще бъде въвеждането на минимална заплата за играчите в Кот'д Ивоар, както и решение по въпросите за тяхното осигуряване.