Драматична тройка прати Лейкърс на седмото небе

С тройка на Ник Йънг пет секунди преди края на редовното време Лос Анджелис Лейкърс победи гостуващия тим на Оклахома със 111:109.

"Езерняците" имаха аванс почти през цялата среща, който в един момент достигна дори до 14 точки, но водени от Ръсел Уестбрук, гостите бяха съвсем близо до победата. Така се стигна до последното нападение на Лейкърс, при което Йънг пресече пас, предназначен за съотборника му Лу Уилямс и останал сам на линията за 3 точки не сгреши.

Най-резултатен за осмата победа на Лейкърс през сезона бе Джордан Кларксън с 18 точки. Йънг реализира 17, а с 16 завърши Тимофей Мозгов.

За Оклахома Уестбрук вкара 34 точки, направи 13 асистенции и взе 8 борби.

Ню Орлиънс Пеликанс постигна трета поредна победа. Жертва на "пеликаните" падна тимът на Атланта Хоукс, който отстъпи като домакин с 94:112.

Над всички в мача бе гардът Тим Фрейзър, който вкара 21 точки и направи 14 асистенции. Със 17 точки за победителите завърши Терънс Джоунс, а с по 15 останаха Джру Холидей и Етуан Мур.

За Атланта Денис Шрьодер и Кайл Корвър вкараха по 14 точки.

Победата за Ню Орлиънс обаче дойде с цената на свидна жертва, тъй като звездата на тима Антъни Дейвис напусна принудително терена в края на първото полувреме, след като се контузи при опит да спаси една топка.

Кристапс Порзингис отбеляза 31 точки, а Ню Йорк Никс спечели със 107:103 срещу гостуващия Портланд Трейлблейзърс. Дерик Роуз прибави 18 точки за успеха на домакините, а Кармело Антъни завърши със 17.

За Портланд 22 точки вкара Деймиан Лилард, а с 16 приключи Си Джей Маккълъм.

В последния мач за вечерта Денвър се наложи над Чикаго със 110:107 като домакин.

Домакините наваксаха изоставане от 14 точки в края на първата четвърт, за да стигнат до шестата си победа за сезона.

Новобранецът Джамал Мъри вкара 24 точки за победителите, а Уилсън Чандлър прибави още 16.

За гостите от Чикаго Джими Бътлър вкара 35 точки, а Дуейн Уейд наниза още 22.