Драма в Стара Загора: Автогол в края донесе успех на Берое над Етър

Берое надви Етър с 1:0 на своя стадион, а победата дойде по изключително драматичен начин, след като две минути преди края на срещата Костадин Гаджалов от състава на гостите си вкара автогол.

Така старозагорци постигнаха втора победа в шампионата и събраха актив от шест точки, като се наредиха на четвърта позиция, редом до третия Ботев.

Етър пък регистрира второ поредно поражение и остава само с 3 точки на 11-тото място в А група.

Двубоят започна с атаки и към двете врати, но до опасни ситуации в първите минути на срещата така и не се стигаше.

Битката се водеше предимно за центъра на терена, но постепенно домакините изнесоха играта в полето на „виолетовите". В 37-та минута Мартинс се опита да прехвърли Венцислав Димитров от около 25 метра, но стража на гостите изби в ъглов удар.

Четири минути по-късно той отново бе на мястото си, за да спаси удар на Ливераменто. Топката обаче попадна в Георги Андонов, но той от отлична ситуация стреля над вратата.

В самия край на полувремето удар на Мартинс срещна ръката на Бето в наказтелното поле на Етър, но реферът остана безмълвен.

Второто полувреме отново започна с активна игра и на двата тима, но с течение на времето старозагорци започнаха да търсят по-дейно попадението и в 55-та минута удар на Иво Иванов с глава профуча покрай вратата на Етър.

Само минута по-късно гостите можеха на свой ред да вкарат гол, след като Станкев се възползва от грешка на бранител на Берое и пое топката, но се засуети и ударът му бе блокран.

Точно когато изглеждаше, че двубоят ще завърши без победител падна и голът за Берое. Влезлият малко преди това Гаджалов вкара топката в собствената си мрежа засече центриране на Веселин Пенев в собствената си врата. Димитров опита да избие неволният параболичен удар, но не сполучи и трите точки отидоха в актива на старозагорци.