Драма в най-старото столично дерби! Славия е на финaл за волей Купата

Отборът на Славия се класира за финал на турнира за Купата на България, след като победи Левски с 3:2 (23:25, 25:22, 15:25, 25:13, 15:12) в оспорвана полуфинална среща, изиграна в зала "Христо Ботев". Така "белите" детронираха състезателките на Радослав Бакърджиев, които миналата година вдигнаха трофея.

Мачът стартира силно за момичетата на Иван Димитров, които направиха солидна преднина. След това "сините" започнаха да скъсяват дистанцията с опонента, след което резултатът се изравни и тръгна точка за точка. Левскарките повеждаха на няколко пъти, "белите" стапяха аванса, в ключовите моменти Вероника Бежандолска и съотборничките й се мобилизираха и затвориха частта в своя полза.

Във втората част Левски имаше преднина, но пропусна шанса си, позволявайки на съперничките си да ги преодолеят и да поведат в резултата, и с това да спечелят гейма.

Третият гейм премина под хегемонията на момичетата на Радослав Бакърджиев, които оставиха "белите" с пасив от 10 точки. В четвъртата част Славия взе инициативата и поведе с огромна преднина, запазвайки я до края. Така мачът влезе в тайбрек, където борбата беше голяма, но в крайна сметка славистките успяха да надделеят.

Финалната среща между Славия и Марица е утре от 18:00 ч.