Драма на "Сан Сиро"! Интер повали Милан в 90-ата, хеттрик на Икарди

снимка: twitter.com

Интер спечели лютото миланско дерби, надделявайки с 3:2 над кръвния враг Милан пред препълнените трибуни на "Сан Сиро". В герой за "нерадзурите" се превърна капитана Мауро Икарди, който вкара хеттрик във вратата на Джанлуиджи Донарума. Отборът на Лучано Спалети повеждаше на два пъти в резултата, но Милан съумяваше да изравни чрез Сусо и автогол на Самир Ханданович. Дойде обаче последната 90-ата минута, а с това и звездният мигна Мауро Икарди, който за трети път прати топката във вратата на "росонерите", след като бе точен от 11 метра.

Интер започна ударно и поведе още в 28-ата минута чрез аржентинския си голмайстор. Кандрева центрира отдясно и изненада бранителите на Милан, а нападателят на "нерадзурите" се измъкна и само докосна топката, за да накаже Донарума и да хвърли "синьо-черните" фенове в екстаз.

След почивката обаче Милан натисна и логичното се случи. Тимът на Винченцо Монтела изравни, след като Сусо измами бранител на Интер и стреля неспасяемо в долния десен ъгъл на Ханданович.

Радостта на "росонерите" трая само 7 минути. Иван Перишич нахлу в пеналта и копна топката към Икарди, който с атрактивно воле я прати за втори път в мрежата на Донарума и даде аванс на своя тим. В 81-ата обаче Джакомо Бонавентура достигна със сетни сили прострелно центриране в наказателното поле. Ханданович спаси, но нямаше късмет, защото топката се удари в гредата, а после отново в тялото му, за да мине едва-едва гол линията.

Истинската драма обаче настъпи в 90-ата минута, когато Интер получи право да изпълни дузпа, а Икарди бе повече от хладнокръвен от бялата точка и донесе мечтаната победа с 3:2 в местното дерби. Това бе девети гол на сметката на Икарди за 8 мача от началото на кампанията.

Интер записа трета поредна победа и е втори в класирането с 22 точки, с 2 по-малко от лидера Наполи. Кризата в Милан се задълбочава. Това бе трето поредно поражение за тима на Монтела, който заема 10-ата позиция с едва 12 пункта.