Драган Йович: Бяхме по-добри от Левски и в двата мача

Старши треньорът на ФК Сараево Драган Йович е на мнение, че босненският отбор заслужено е отстранил Левски във втория квалификационен кръг на Лига Европа, тъй като е бил по-добрият тим и двете срещи.

Снощи босненците зашлевиха звучна плесница на "сините", като ги победиха с 3:1 на стадион "Асим Ферхатович" и въпреки успеха на Левски в София с 1:0, ФК Сараево продължава напред.

"Изключителна нощ. Беше много тежко. Трудно ми е да говоря, защото eмоцията е голяма. Смятам, че бяхме по-добри и в двете срещи и заслужено продължаваме напред. Създадохме повече положения и реализацията ни беше на добро ниво.

Левски успя да ни надиграе в две-или три ситуации, но като цяло в 180-те минути ние бяхме по-добри. Първият мач показа, че можем да бъдем равностойни и да се противопоставим успешно на Левски. Това се видя в реванша, в която достигнахме до победата и продължаваме напред.

На полувремето направихме някои корекции, след което вкарахме трети гол и за радост успяхме да задържим желания резултат", заяви Драган Йович след края на срещата.

Така ФК Сараево ще се изправи срещу черногорския Зета Голубовци в третия квалификационен кръг на надпреварата и наставникът на босненците бе категоричен, че следващата цел на отбора му е да преодолее и следващия си съперник.

"Сега целта ни е класиране за плейофа. Срещу Зета сме фаворити. Ако играем така, както срещу Левски в реванша, не вярвам да имаме проблеми", заключо той.