Довициозо запази надеждите за титла живи след триумф в Малайзия

снимка: twitter.com

Андреа Довициозо триумфира в Гран При на Малайзия и запази шансовете си за първа световна титла в MotoGP живи. Пилотът на Дукати спечели на мократа писта "Сепанг" с помощ от съотборника си Хорхе Лоренсо, който завърши на по-малко от секунда зад него. На почетната стълбичка се качи и Йоан Зарко от Ямаха, а лидерът в класирането Марк Маркес от Хонда остана четвърти.

Маркес не успя да си гарантира титлата предсрочно, като разликата между него и Довициозо преди финалния кръг във Валенсия е точно 21 точки и и двамата вече имат по шест победи от началото на 2017-а. 24-годишната испанска звезда се нуждае от класиране в топ 11, дори италианският му опонент да спечели във Валенсия. Така Маркес е все по-близо до четвъртата си титла в MotoGP.

От полпозишън стартира съотборникът на Маркес – Дани Педроса, който обаче запази лидерството си за едва около шест секунди. Той завърши чак на 5-а позиция. За Ямаха състезанието в Малайзия отново се превърна в разочарование, тъй като сателитният им пилот Йоан Зарко от Монстър Ямаха пак завърши пред състезателите на Мовистар Ямаха - Валентино Роси (7-а позиция) и Маверик Винялес (9-о място).