Дортмунд все пак отне нещо на Байерн

Борусия (Дортмунд) не можа да прекрати трагичното си представяне в германската Бундеслига, въпреки че поведе в края на първото полувреме на шампиона Байерн (Мюнхен), и логично продължи затъването си в първенството до позиция в зоната на изпадащите.

Финалистът в Шампионска лига от миналата година вече е 16-ти в класирането след шест загуби в последните седем кръга (в този период – хикс 2:2 със закъсалия Щутгарт) и последна победа, датираща от 13-ти септември, при 3:1 над последния в момента Фрайбург.

Все пак, Дортмунд успя да наруши една от престижните серии на Байерн, с която баварският колос се гордееше преди 10-ия кръг – последователните игрови минути без инкасирано попадение във вратата на Мануел Нойер в шампионата.

След 688 минути звездата на Дортмунд Марко Ройс порази мрежата на един от кандидатите за носител на Златната топка за 2014-та година, макар въпросният гол да не послужи дори за постигане на равенство на „Алианц Арена“.

Бившият голмайстор на Борусия Роберт Левандовски вдъхнови обрата през второто полувреме с изравнителен гол в 72-ата минута. Така полският национал стана единственият футболист в германската Бундеслига с попадение във вратата на всички 18 елитни отбори.

Един от героите на Световното първенство 2014 в Бразилия – Ариен Робен – пък отново посече Дортмунд и донесе впечатляващата победа на Байерн. Холандската звезда вече се е разписвал във всеки от последните си седем мача срещу Борусия, с което маркира за пореден път преобразяването си след кошмарните мигове срещу този съперник отпреди две години, когато тотално се провали и стана причина Байерн да изпусне домашните трофеи за сметка именно на Юрген Клоп и компания.