Дортмунд стъпи на краката си след тежката загуба от Юве (ВИДЕО)

Борусия Дортмунд се съвзе след тежката загуба от Ювентус в 1/8-финалите на Шампионска лига, след като днес воденият от Юрген Клоп състав спечели с 3:2 визитата си на Хановер 96 в среща от 26-ия кръг на Бундеслигата.

С този си успех "жълто-черните" събраха актив от 33 точки и остават на десето място във временното класиране, докато домакините продължават битката за оцеляване, оставайки на 14-а позиция с 27 пункта на сметката си.

Хановер игра почти цяло второ полувреме и с човек по-малко, а причина за това бе вторият жълт картон на Леонардо Битенкурт в 55'.

Иначе на почивката резултатът на "ХДИ-Арена" бе равен - 1:1.

Дортмундци излязоха напред в резултата след само 19 минути игра, когато Пиер-Емерик Обамеянг се разписа след асистенция на Марко Ройс и изведе Борусия напред - 0:1.

В 31' обаче Хановер изравни, като Ларс Щиндл се разписа след подаване на Битенкурт.

В 55' именно подавачът за изравнителното попадение бе декориран с втори жълт картон и напусна игра, а само две минути по-късно Шинджи Кагава отново даде аванс на Дортмунд - 1:2.

До края на срещата двата тима си размениха по едно попадение, като отново Обамеянг се разписа за 1:3 в 61', а крайното 2:3 оформи отново Ларс Щиндл осем минути преди последния съдийски сигнал.