Дортмунд се провали у дома срещу последния

Борусия Дортмунд загуби нови две точки в битката за шампионската титла в Първа Бундеслига, след като тази вечер "жълто-черните" завършиха 2:2 при домакинството си на Щутгарт в среща от петия кръг.

"Швабите" поведоха с 0:2 след две попадения на Даниел Дидави, но Пиер-Емерик Обамеянг и Чиро Имобиле все пак спасиха домакините от загуба. До края на мача и двата отбора можеха да спечелят, но пропуски пред Роман Вайденфелер и Свен Улрих подпечатаха равенството.

Така Дортмунд записа първо равенство за сезона и събра актив от 7 точки, но оставайки на 4 пункта зад лидера и шампион Байерн. Щутгарт пък спечели едва втората си точка от началото на сезона, но оставайки сред последните три отбора във временното класиране.

Резултатът на „Сигнал Идуна Парк“ бе открит две минути след почивката, когато гостите от Щутгарт разпечатаха вратата на Вайденфелер. Отбраната на Дортмунд не успя да се справи с едно разбъркване в наказателното поле на домакините, а Кристиан Гентнер успя да намери Даниел Дидави на стрелкова позиция. „Десетката“ на „швабите“ не се забави и намери един от ъглите зад Вайденфелер, откривайки резултата – 0:1.

За съжаление на всички фенове на „жълто-черните“, техните любимци така и не успяха да наложат последващ натиск, който да доведе до добри шансове пред вратата на Щутгарт. В 66' Лукас Пишчек се включи в атака и стреля към вратата, но не успявайки да намери очертанията.

Трибуните съвсем помръкнаха минута-две по-късно, когато Щутгарт съумя и да удвои преднината си. Кошмарна игра в защита на Дортмунд остави голмайстора Дидави очи в очи с Вайденфелер, а нападателят на гостите отбеляза втория си гол в мача, покачвайки на 0:2.

4115278

В 73' Борусия се върна в мача, благодарение на Пиер-Емерик Обамеянг. Габонецът получи хитър пас от Свен Бендер, финтира Улрих и от малък ъгъл намали пасива на домакините – 1:2.

Четири минути по-късно пред Шинджи Кагава се откри възможност и за изравняване на резултата, но ударът на японеца бе избит в корнер. В 83' пък Щутгарт пропусна златен шанс да възстанови аванса си от два гола. Първо Гентнер не успя да вкара очи в очи с Вайденфелер, а при добавката Ибишевич изпрати кълбото в аут.

„Швабите“ бяха наказани за пропуска си само две минути по-късно, когато Чиро Имобиле изравни резултата на „Сигнал Идуна Парк“. Стражът на гостите Свен Улрих допусна груба грешка при центриране в наказателното поле и позволи топката да остане зад него, а Имобиле на празна врата насочи кълбото в мрежата за 2:2.

До края на срещата Дортмунд така и не съумя да запише пълен обрат, а удари на Имобиле и Кагава не попаднаха в целта. Най-драматичният момент пък настъпи в 92', когато мощен изстрел на Пишчек бе блокиран на голлинията от Антонио Рюдигер.