Дортмунд пропиля отличен шанс за победа

Борусия (Дортмунд) пропиля аванс от два чисти гола при гостуването си на Падерборн и трябваше да се задоволи само с равенство 2:2 във вълнуващ двубой от 12-ия кръг на германската Бундеслига.

Неприятната новина за Юрген Клоп и компания обаче не е толкова пропуснатия втори пореден успех, а принудителната смяна на звездата Марко Ройс, който в 67-ата минута напусна с видими болки, за да бъде заменен от Милош Йожич.

Иначе още в 12-ата минута Борусия поведе на „Парагон Арена“ с точен изстрел на Пиер-Емерик Обамеянг. Ерик Дурм бе изведен в празно пространство от ляво с хубав пас от средата на терена и моментално центрира успоредно на голлинията, като в малкото наказателно поле непокритият Обамеянг изпревари вратаря и промуши топката в мрежата за 0:1.

Обамеянг участва дейно в изграждането на втория гол на гостите в добавеното време на първата част, когато овладя топката технично пред пеналтерията и с великолепен пас зад защитата изведе Марко Ройс очи в очи със стража на Падерборн. Само едно докосване бе нужно на германския национал, за да прати кълбото по диагонала за втори път в мрежата на домакините – 0:2.

Отсъстващите ключови фигури Сократис и Матс Хумелс в отбрана за Борусия обаче се отразиха негативно на защитната игра на тима след почивката. Бакалорз продължи скоростна атака на домакините в 60-ата минута с хубав пас през средата на терена към Лукас Руп, който навърза двама бранители и с безпощаден изстрел не остави шанс на Роман Вайденфелер за 1:2.

След центриране от корнер в 80-ата минута пък Саглик не бе покрит в малкото наказателно поле и почти от упор разстреля за втори път вратаря на Дортмунд, за да донесе равенството 2:2 за домакините.

Така Падерборн се избави от едва втора домакинска загуба този сезон, а Борусия пропусна да спечели за втори пореден път в шампионатен мач, след като посрещна паузата за квалификациите за Евро 2016 с успех 1:0 над съименника си от Мьонхенгладбах.

Падерборн вече има 16 точки и остава на 10-та позиция в класирането, докато Дортмунд е 14-ти с едва 11 пункта – само на две от последния и предпоследния Щутгарт и Хамбургер, които дори са с мач по-малко.