Дортмунд продължава с пълен актив след труден успех над новак

Отборът на Борусия (Дортмунд) се наложи с 2:1 при домакинството си на новака в Бундеслигата Айнтрахт (Брауншвайг) в мач от 2-ия кръг на германското футболно първенство, игран пред препълнените трибуни на "Сигнал Идуна Парк".

Финалистът от миналогодишното издание на Шампионската лига обаче трябваше доста да се потруди, за да стигне до успеха над коравите гости от Брауншвайг.

След нулево първо полувреме, домакините от Дортмунд откриха резултата с попадение на младока Йонас Хофман в 75-ата минута.

Той се появи като резерва на мястото на неубедителния в този мач Пиер-Емерик Обамеянг и малко след това вече бе в прегръдките на своите съотборници, разписвайки се след двойно подаване с Матс Хумелс.

Десетина минути по-късно (86') възпитаниците на Юрген Клоп получиха правото да изпълнят дузпа за нарушение на Ермин Бичакчич срещу голмайстора Хофман в наказателното поле на Айнтрахт. Зад топката застана Марко Ройс и не сгреши, удвоявайки преднината на Борусия.

Почетното попадение за гостите от Брауншвайг падна минута преди края на редовното време (89'), когато Кевин Кратц засече центриране от корнер, топката се отклони в главата на Роберт Левандовски и влетя в мрежата на Роман Вайденфелер за крайното 2:1.

След тази победа Борусия е с пълен актив от 6 точки след първите два кръга, докато Айнтрахт (Брауншвайг) все още няма точков актив след две поредни победи на старта.