Дортмунд прекъсна кошмарна серия

Вицешампионът Борусия Дортмунд прекъсна негативната си серия от четири поредни мача без победа в Бундеслигата, печелейки с 2:1 гостуването на последния във временното класиране Айнтрахт (Брауншвайг).

Така "жълто-черните" се доближиха на само точка зад втория Байер Леверкузен, но "аспирините" са и с мач по-малко от отбора на Юрген Клоп.

Гостите от Дортмунд се оттеглиха на почивка с гол аванс, благодарение на Пиер-Емерик Обамеянг. В 31' габонецът оползотвори асистенция на Роберт Левандовски и изведе Борусия напред в резултата - 0:1.

През втората част в Брауншвайг стана интересно, след като в 54' домакините възстановиха равенството благодарение на Бенджамин Кесел.

Отново Пиер-Емерик Обамеянг обаче се превърна в герой за Дортмунд. В 65' африканецът отбеляза и втория си гол в срещата, донасяйки ценни три точки в актива на своя отбор.

All Goals - Braunschweig 1-2 Borussia Dortmund...by all-goals-Highlights