Дортмунд повали непобедимия Борусия (М) за първа победа от два месеца

Вицешампионът на Германия Борусия (Дортмунд) сложи край на свободното си пропадане в Първа Бунделсига, след като изигра силен двубой срещу непознаващия до днес поражението съименник от Мьонхенгладбах и спечели с 1:0 на „Сигнал Идуна Парк” в мач от 11-ия кръг.

Единственото попадение в срещата отбеляза Крамар, който си забоде автогол в 58’ и донесе безценни 3 точки за „жълто-черните”, които не познаваха вкуса на победата на домашна сцена от 13-и септември насам.

Оттогава насам Борусия (Д) записа 7 мача без победа и спечели една-единствена точка, която прати отбора на последното 18-о място в класирането. Победата днес обаче извади Клоп и компания от зоната на изпадащите, като грандът вече има 10 точки и се намира на 15-о място след най-слабата серия на отбора през последните 6 сезона в Германия.

Мьонхенгладбах пък изигра най-слабия си мач от началото на сезона, като отправи точно 1 удар по време на мача, който беше крайно неточен. Така напълно заслужено Борусия записа първата си загуба за сезона, което остави тима на 3-о място с актив от 20 точки. Единственият непобеден в Гермния отбор остана Байерн Мюнхен, който е лидер с актив от 27 пункта.

От самото начало „жълто-черните” бяха крайно мотивирани да се докажат срещу съимика и да покажат, че мястото им определено не е на последното място в Бундеслигата, където възпитаниците на Юрген Клоп се озоваха след изиграването на всички срещи от 11-ия кръг.

Логично, от самото начало домакините натиснаха, а във 2’ МАрко Ройс едва не изведе своите напред в резултата, след като навърна няколко защитници и стреля от малък ъгъл, но топката мина встрани от страничния стълб.

В 9’ и гредата спаси гостите от Мьонхенгладбах, след като Мъхитарян проби отляво и пусна за Ройс, чийто удар нацели горната греда и излезе в аут.  В следващите минути положенията за Дортмунд намаляха, но играчите на Клоп прилагаха висока преса, която остави гостите без удар през първите 45 минути на срещата.

В последните 15 минути на първата част домакините получиха три шанса да стигнат до аванс, но Пишчек, Аубамеянг и отново Ройс пропуснаха, най-вече заради отличните изяви на Зомер – 0:0 до почивката.

След нея обаче нещата на терена не се промениха, а Мьонхенгладбах едвА удържаше атаките на своя домакин. Така се стигна до 58’, в която фатална грешка в защитата на гостите се оказа решаваща в мача. При разиграване в центъра Крамер не успя върне прецизно към вратаря, прехвърли го и топката влетя в мрежата – 1:0 за Дортмунд.

Въпреки че Мьонхенгладбах изостана в резултата, гостите не направиха нищо, за да обърнат развоя на събитията. Единственият отбор без загуба до момента (извън Байерн) отправи само един удар за целия двубой, който беше крайно неточен. Ройс пък на два пъти пропусна да направи победата на „жълто-черните” по-убедителна.