Дортмунд на полуфинал за Купата на Германия

Отборът на Борусия Дортмунд се класира за полуфиналите в турнира за Купата на Германия, след като постигна категорична победа с 4:0 над четвъртодивизионния Холщайн (Кийл).

Възпитаниците на Юрген Клоп решиха изхода от двубоя още до средата на първото полувреме, след като поведоха с 2:0. Роберт Левандовски откри резултата още в 11-та минута, а Шинжи Кагава удвои в 18-та.

Останалите две попадения паднаха в края на срещата, като многото пропуски попречиха на "жълто-черните" да се поздравят и с по-изразителна победа. Лукаш Бариос направи резултата класически в 80-та минута, а крайното 4:0 оформи Иван Перишич седем минути по-късно (87').

Така Борусия се класира за полуфиналите и запази шансове за спечелване на дубъл, нещо което отборът от Дортмунд никога не е постигал в историята си.

Останалите полуфиналисти в турнира за Купата на Германия ще бъдат излъчени след изиграването на мачовете: