Дортмунд избухна след почивката и отнесе Майнц (ВИДЕО)

За първи път от месец септември Борусия (Дортмунд) записа втора поредна победа в германската Бундеслига, след като осъществи обрат като домакин на Майнц и го срази с 4:2 в първи мач от 21-ия кръг на първенството.

В предишния кръг Дортмунд наказа Фрайбург с 3:0, а днес отново спечели трите точки накуп, за да се измъкне най-накрая от зоната на изпадащите, макар и преди изиграването на останалите осем мача от кръга.

Дортмунд вече има 22 точки и се изравни по актив с Майнц, който има по-добра голова разлика и затова все още заема 13-ата позиция. Отборът на Юрген Клоп има два пункта аванс пред Падерборн, който е първият тим под чертата на изпадащите.

Още преди да бе изтекла и една минута игра защитата на Борусия проспа извеждащ пас от дълбочина към Шинджи Оказаки, който бе изпреварен за топката в наказателното поле от вратаря на домакините Роман Вайденфелер. Неговото изчистване с юмрук обаче прати кълбото право в обсега на Сото, който не се поколеба да стреля, въпреки неудобната позиция и дистанцията от около 20 метра до голлинията. Параболата на топката бе перфектна и с това прекрасно изпълнение Майнц взе аванс на „Сигнал Идуна Парк“ - 0:1.

Едва след почивката Дортмунд успя да отвърне на удара, благодарение на статично положение. Марсел Шмелцер центрира от корнер и прати кълбото към точката за дузпа, откъдето Невен Суботич с глава успя мощно да я насочи неспасяемо в мрежата на гостите за 1:1.

Препълненият стадион вдъхнови Борусия да продължи да търси пълен обрат в срещата и в 55-ата минута звездата на тима Марко Ройс се разписа за 2:1. Новото попълнение от Залцбург Кевин Кампъл отново индикира, че се вписва идеално в състава на Юрген Клоп и с прекрасено извеждащо подаване по земя предостави на Ройс шанс да се надиграва очи в очи с вратаря на Майнц Стефанос Капино. Наскоро преподписалият с Борусия германски национал хладнокръвно преодоля стража и на празна врата отбеляза втория гол за домакините.

Още празнувайки попадението, халфовата линия и отбраната на Борусия проспаха скоростната акция през средата на терена на гостите веднага след изпълнението на център. Сото отне топката и моментално я предостави на Мали, който намери пролука в ариегарда на Дортмунд и с премерен изстрел матира Вайденфелер за 2:2 в 56-ата минута.

Играещият за втори пореден мач като централен нападател Пиер-Емерик Обамеянг отново блесна с попадение във важен момент, възползвайки се от асистенция на Марко Ройс. В 71-ата минута акция на Дортмунд, започнала още от собствената половина, премина по лявото крило, а центрирането на Ройс намери точно връхлитащия в пеналтерията Обамеянг. Националът на Габон овладя топката и с второто си докосване я прати покрай плонжа на вратаря за 3:2.

В 78-ата минута Нури Шахин материализира нова скоростна атака на домакините, като застана на правилното място в наказателното поле, за да може да се разпише при добавката си за 4:2, след като Обамеянг бе затруднил вратаря от пряк свободен удар.