Дортмунд и Леверкузен водят на полувремето

снимка: ройтерс

Отборът на Байер Леверкузен води с класическото 3:0 на Енерги Котбус след 45 мин. игра, на Бай Арена в мач от осминафиналната фаза на турнира за Купата на Германия.

Домакините откриха резултата още в 12', когато точен във вратата на Енерги бе младата надежда на "аспирините" Патрик Хелмес. Преднината на домакините нарастна на два гола в 29', когато Транкило Барнета асистира на Михал Кадлац за ново попадение във вратата на Герхард Тремел.

Последният гол за тази първа част падна две минути преди края на редовните 45' като негов автор бе Ренато Аугусто.

За гостите титуляр започна българският национал Димитър Рангелов.

В друг осминафинален мач, по същото време Борусия Дортмунд води на гостите от Вердер Бремен с 1:0.

Автор на попадението за жълто-черните бе швейцарският нападател Александер Фрай, а за гола асистира звездата на домакините Мохамед Зидан.