Дортмунд бие икономично, Херта изпадна от топ 3

Борусия (Дортмунд) спечели с 1:0 домакинството си на Хановер в среща от 21 кръг на германската Бундеслига. Единственото попадение в 57-ата минута отбеляза Хенрих Мъхитарян, който с красив удар от около 20 прати топката неспасяемо в долния ъгъл на вратата.

През първата част Марко Рой уцели греда от пряк свободен удар, но пропуските на домакините не се оказаха фатални и те се поздравиха с крайния успех. Дортмунд събра 48 точки и поне временно съкрати изоставането си от лидера Байерн на 5, като утре шампионите гостуват на Аугсбург.

Хановер остава последен с 14 пункта – 7 по-малко от Айнтрахт (Франкфурт), който е първият тим над чертата на изпадащите.

Байер (Леверкузен) осъществи обрат през второто полувреме и спечели с 2:1 визитата си на Дармщад. Вагнер откри за домакините в 29-ата минута, но автогол на Сулу в 62-ата и попадение на Бранд се оказаха достатъчни за успеха.

„Аспирините“ събраха 35 точки и изпревариха на третото място Херта, който продължи серията си без успех в първенството и записа изненадващо поражение с 0:2 от Щутгарт.