Дори Нойер и Куртоа могат да се издънят (ВИДЕО)

Мануел Нойер и Тибо Куртоа са, без съмнение, двама от най-добрите вратари в света в момента, но изненадващо този уикенд и двамата направиха фрапантни грешки, които доведоха до неприятности и гол за клубовете им.

И ако Куртоа неколкократно се реваншира за гафа си срещу Хъл Сити и в крайна сметка Челси да спечели мача, то Нойер стана причина за първата домакинска загуба на Байерн в Бундеслигата – 0:2 от Борусия (Мьонхенгладбах).

В 28-мата минута на гостуването на Хъл Сити Куртоа направи грешка в опита си да изнесе топката и я подари на Абел Ернандес от състава на домакините, който се разписа без проблеми за 2:2.

Abel Hernandez Goal ~ Hull 2-2 Chelsea ~ 22/03...by rubin7190

В крайна сметка Челси спечели, а след почивката Куртоа с изумително тройно спасяване изкупи вината си за елементарно допуснатото попадение.

Нойер обаче нямаше възможност да се реваншира за фрапиращия си гаф срещу Борусия (М), когато буквално подари гол на Рафиня през първото полувреме при едва първия удар към вратата му.

Все пак, преднината на Байерн пред Волфсбург на върха е 10 точки, така че поражението срещу третия в таблицата едва ли ще преследва дълго сънищата на германския национален вратар.